CO MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED SESJĄ?

ZGODA NA WYKONANIE TATUAŻU

Przed wykonaniem tatuażu klient zobowiązuje się do przeczytania, oraz podpisania niniejszej zgody. Studio nie jest odpowiedzialne za nie zapoznanie się z niniejszym dokumentem. Uprzejmie prosimy o odpowiedzialne podejście do zabiegu.

1. JAK SIĘ ZAPISAĆ ?

Jeżeli nigdy nie umawiałeś się na sesję tatuażu w studiu, ten punkt jest dedykowany dla Ciebie! Przygotowaliśmy Ci proste kroki, którymi możesz podążać aby ułatwić współpacę zarówno sobie, jak i nam.

1) PRZYGOTUJ SWÓJ POMYSŁ

– Gdzie chcesz zrobić tatuaż?

– Jaki ma mieć rozmiar w cm?

– Co ma przedstawiać?

 

Polecamy znaleźć inspiracje (zdjęcia lub rysunki) tego, co Ci się podoba. Ułatwi nam to komunikację, ponieważ chcemy jak najlepiej zrozumieć Twój pomysł.

2) NAPISZ DO NAS PRZEZ:

– mail: tuszyktattoo@gmail.com

– DM na Instagramie: @tuszyk_tattoo

– Messanger: Tuszyk Tattoo

3) USTAŁ TERMIN SESJI

– Tatuażysta udostępni Ci kalendarz z dogodnymi terminami.

4) WPŁAĆ ZADATEK

Zadatek, jest opłatą dokonywaną przed wykonaniem tatuażu, w celu zarezerwowania terminu sesji, oraz wykonania projektu dla klienta.

Wpłacenie zadatku równa się z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu studia.

Termin wpłaty to maksymalnie 3 dni od ustalenia daty z tatuażystą. Zadatek jest włączony w cenę tatuażu.

Jednorazowo można przełożyć datę sesji bez straty zadatku, minimum 7 dni przed umówioną sesją. W innym przypadku (mniej niż 7 dni przed sesją lub próba przełożenia sesji więcej niż raz) zadatek przepada.

* Jeżeli klient przyjdzie do studia pod wpływem alkoholu lub narkotyków (lub będzie pił/brał podczas sesji) zostanie wyproszony bez możliwości zwrotu zadatku.

* Jeżeli klient zrezygnuje z wykonanego projektu w trakcie wizyty w studiu, zadatek przepada.

* Jeżeli klient zdecyduje się na nowy projekt, odrzucając ten przygotowany przez tatuażystę, zadatek za tę sesję przepada.

* Jeżeli klient przyjdzie na sesję opalony, zadatek przepada. Klientów prosimy o świadomość, że opalenizna uniemożliwiająca pracę tatuażyście to również taka, gdzie klient wyszedł na słońce “tylko na jakiś czas”. Skóra może być podrażniona, łuszcząca się, czy trudna do pracy w inny sposób. Prosimy o zaufanie tatuażyście w tej kwestii.

5) PRZYGOTUJ SIĘ DO SESJI

– Przyjdź najedzony i wypoczęty

– Nie spożywaj alkoholu i innych substancji psychoaktywnych

– Pamiętaj, że wszystko będzie dobrze! Twój komfort jest dla nas najważniejszy.

6) PRZYJDŹ NA SESJĘ TATUAŻU O WYZNACZONEJ GODZINIE

– Powiedz nam, jaka muzyka Ci odpowiada! A może zupełnie jej nie lubisz i wolisz swobodną rozmowę. W studiu są kocyki, poduszki i pyszna kawa. Zależy nam na dobrej atmosferze, profesjonalizmie i Twoim samopoczuciu dlatego nie wahaj się mówić!

2. WYMIARY TATUAŻU

Tatuażysta pytając o “wymiary tatuażu”, ma na myśli jego wielkość w cm wzdłuż i wszerz. W tym punkcie podpowiemy Ci, jak najefektywniej to zrobić, aby ułatwić prace nad projektem tatuażyście. Polecamy również wysłać nam zdjęcia miejsca (w takiej pozycji, jak na obrazkach), w którym tatuaż będzie robiony.

3. JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Umówiłeś się na swoją pierwszą sesję tatuażu, ale nie wiesz jak się przygotować? Nie martw się, jesteśmy tu po to, żeby Ci pomóc! Pierwszy tatuaż zwykle budzi pewne obawy oraz niesie ze sobą ogrom pytań. Odpowiednie przygotowanie skóry przed sesją jest równie ważne, jak pielęgnowanie jej po zabiegu. Zapoznaj się więc ze wskazówkami poniżej, które podniosą Twój komfort przy zabiegu oraz ułatwią nam współpracę.

1) WYŚPIJ SIĘ

Przed sesją tatuażu warto jest wyspać się co najmniej 7-8 godzin. Wypoczęte ciało o wiele lepiej poradzi sobie z bólem i stresem. Głód, znużenie, czy niewyspanie mogą drastycznie wpływać na odczuwanie nieprzyjemnych bodźców, dlatego polecamy ten punkt z całego serca.

2) ZADBAJ O SWOJĄ SKÓRĘ

Odpowiednie nawilżenie skóry przed wykonaniem tatuażu jest niezwykle ważne. Użyj kremu lub balsamu w miejscu przeznaczonym do tatuowania na 5-7 dni przed sesją. Jest to punkt równie ważny jak dbanie o wygojenie tatuażu. Nie gól fragmentu skóry samodzielnie, zostaw to nam. Zminimalizuje to ryzyko podrażnienia. Postaraj się nie wystawiać skóry na słońce, nie opalać się oraz nie chodzić do solarium na dwa tygodnie przed i po sesji.

3) NIE SPOŻYWAJ ALKOHOLU…

… oraz innych używek na co najmniej 48h przed pojawieniem się w salonie a także po wyjściu z niego. Substancje psychoaktywne mogą mieć wpływ na rozrzedzenia krwi czy zmiany ciśnienia, mogą również zwiększyć ból i krwawienie podczas sesji wpływając negatywnie na efekt końcowy.

4) UBIERZ SIĘ WYGODNIE

Komfort przy robieniu tatuażu jest niezwykle ważny, dlatego polecamy ubrać się w coś wygodnego. Ze względu na możliwość zniszczenia czy zaplamienia polecamy również ubrania o ciemnym zabarwieniu, których nie będziesz obawiał się zniszczyć. Podczas wykonywania tatuażu tusz może zabarwić materiał trwale go uszkadzając. Może to być oczywiście ubranie na zmianę. Ważne również jest to, by materiał nie zasłaniał miejsca, które będziemy tatuować, musi być dostępne dla tatuażysty.

5) NAWADNIAJ SIĘ

Woda jest podstawowym składnikiem naszego organizmu dlatego zalecamy picie 2 litrów dziennie (zarówno przed sesją jak i codziennie, dla siebie). Polecamy dodać do butelki odrobiny soli kamiennej lub himalajskiej, której efekt może być porównywalny do podania kroplówki nawadniającej.

6) ZJEDZ COŚ

Tatuaż jest dla ciała sporym wysiłkiem w zależności od indywidualnego progu bólu jak i wielkości oraz miejsca w którym chcemy go wykonać, dlatego zalecamy zjeść syty ale lekki posiłek przed sesją. Energia zebrana w ten sposób pozwoli Ci komfortowo przetrwać nawet parę godzin. Polecamy również coś słodkiego po sesji, ciało szybko wypala swoją zawartość adrenaliny powodując senność i zmęczenie.

7) WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE!

Im większy stres tym większy ból. Dyskomfort przy wbiciu igły będzie tym większy im bardziej będziesz spięty. Oddychaj głęboko, włącz sobie film na telefonie, słuchaj muzyki, rozmawiaj z nami – znajdź indywidualny sposób na uspokojenie ciała. Mamy tu dużo książek, możesz wybrać coś z półki i odpłynąć w świat fantazji. Zabierz ze sobą telefon, słuchawki i powerbanka, na pewno się przydadzą.

Chcesz zrobić tatuaż?

Skontaktuj się!